Цікаві факти про Україну
Подорожі
Цікаві факти про Україну
Серед держав, розташованих повністю в Європі, найбільшою є Україна. Є також країни, що займають велику територію, але здебільшого Росія і Туреччина знаходяться в Азії, а данська Гренландія — в Північній Америці.
У 1934 році в Парижі проходив конкурс краси мов. Першу трійку по лексиці, фонетиці, структурі пропозицій фразеології і склали французька, перська і українська мови. А за мелодійністю українську мову обігнала тільки італійська.
В українській мові найбільш вживаною буквою є «О», а найменш — «Г» і «Ф». «П» є першою буквою в більшості слів.
Український національний хор надихнув своїм виконанням колискової «Ой ходить сон коло вікон» Джорджа Гершвіна на написання майбутнього всесвітнього хіта Summertime
У 1960 році неподалік від будівлі українського парламенту була відкрита станція метро «Арсенальна». І сьогодні вона є найглибшою в світі — глибиною 150 м. А десь в тунелях підземки знаходяться і притулки для парламентаріїв.
У текст гімну України увійшло всього 6 рядків поета Павла Чубинського на музику Михайла Вербицького. Решта рядків були визнані неполіткоректними, наприклад як претензія на чужі території — («Станемо брати в бой кривавий від Сяну до Дону»
Запаси марганцевої руди України становлять 11% світових (2,3 млрд. тонн), що робить їх найбільшими в світі. Також країні належить 7% світових запасів залізної руди.
Найбільш вантажопідйомний літак у світі був розроблений в конструкторському бюро Антонова (Україна). На початку Ан-255 «Мрія» возила космічний корабель, а тепер перевозить комерційні вантажі.
Одна з перших у світі конституцій була розроблена гетьманом Пилипом Орликом. У його «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорізького» 1710 передбачено розділення трьох гілок влади, чітке визначення прав і обов’язків громадян і влади.
Ще одна мегапопулярна пісня — Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. Без неї не обходиться жодне Різдво. Оригіналом її є український народний «Щедрик» в обробці Миколи Леонтовича.
Україна є без’ядерною державою. У момент проголошення незалежності в її розпорядженні перебувало понад 1000 ядерних боєголовок. Всі вони дісталися Росії, а пускові шахти і просто знищили. В якості компенсації Україні дали гарантії безпеки від держав — власників ядерної зброї.
Більше 1200 пам’ятників Тарасу Шевченку в Україні, при цьому велика частина з них розташована в Західних областях країни.
У Київському музеї мініатюр можна побачити підковану блоху, троянду в чохлі з видовбаного волоса, зроблену з лусочок фарби і безліч інших робіт майстра Миколи Сядристого.
Українське сало вже давно стало притчею во язицех, хоча в рік на одного жителя країни припадає 18 кг свинини, а на німця, наприклад, — 54 гк. Крім того за 10 років незалежності поголів’я свиней в Україні скоротилося з 19,4 до 8,3 млн.
У Книзі рекордів Гіннеса більше двох десятків рекордів належить українському пауерлифтеру Дмитру Халаджі. Одним з них є «Чортова кузня». У цьому випадку Халаджі зручно влаштувався на дошці з цвяхами, зверху його накривали 700-кілограмовими плитами, які потім розбивалися кувалдами.
Найекологічніші у світі ракетоносії виробляють на «Південмаші» (Дніпропетровськ). Їм довірено участь у міжнародному проекті «Морський старт».
Карту на кістках мамонта, датовану 14,5-15 тис. років до нашої ери, знайшли в селі Межиріччя.
Пабло Пікассо вперше познайомився з роботами Катерини Білокур на спеціалізованій виставці. Він порівнював творчість Катерини і відомої художниці Луїс Серафін, а самі роботи Білокур називав геніальними.
Головна вулиця країни — Хрещатик у Києві — є найкоротшою (1225 м) у світі, при цьому Хрещатик є і однією з найширших і живописних вулиць.
